Yazılar

 Anasayfa / Yazılar / YİNE BİR ŞEHİT

YİNE BİR ŞEHİT


Erzurum’dan cennete uğurlanan bir vatan evladı hayatının baharında kahpe kurşunlara hedef oldu, şehit oldu. Mesut KAZANÇ, dadaşlar diyarından vatan cephesine koştu, Peygamber Ocağı bildiğimiz asker ocağına gitti.
Kahraman Türk Askeri vatan sınırında nöbet tutuyordu. Bizler onların sayesinde rahat uyuyorduk. Bir eşkıya sürüsü, bir kafir sürüsü, Ermeni uşakları baskın yaptı, mertçe gelmedi, gelemezdi, alçakça ve kalleşçe uzaklardan saldırdı.
Kahraman Mehmetçik can siperane çarpıştı, karşılık verdi. Kanının son damlasına kadar çapıştı, 24 arkadaşı ile birlikte şehit oldular. Allah yolunda, vatan yolunda, bayrak ve namus için can verdiler.
Onlar ölümsüzlük şerbeti içti, cennetin kucağına düştü. Ya geride kalanlar, yani bizler!
Onların emanetini alıp kıyamete kadar vatan ve millet. Din ve devlet yolunda şehitlerin yolunda olacak mıyız? Onların kanı yerde kalmaz, kalmayacak bu doğru.
O zaman yepyeni bir ve heyecanla yeniden ayağa kalkmalıyız. Allah yolunda, vatan yolunda
bir ölür bin diriliriz.
Türkiye kirli bir oyunun içerisinde yıllardan beri uğraşıyor. Bu nu da anlamak mümkün değil.
Birlik ve beraberlik içerisinde bu hain alçakları kazdıkları kuyuda boğmalıyız.
Halkın şuurlaşması gerek. Yeniden bir eğitim seferberliği başlatılmalı, millî heyecanı ateşlemeliyiz, adeta iman tazelemeliyiz.
Vatan için seve seve can verecek vatan evlatları yetiştirmeliyiz.
Vatan baştanbaşa şehitlerimize ağladı çaresizlik içerisinde acı acı seyrediyoruz. Allah hayırlı kapı açsın, vatanımızı her türlü beladan korusun.
Erzurum’da şehit Kahraman Türk Askeri Mesut KAZANÇ için binlerce dadaş ve Erzurum Lalapaşa Camiine akın etti, insanların büyük bir kısmı Cuma namazı kılamadı.
Ses düzeni yetersizdi, cenaze namazına katılanlar duyamadı. Şehitle ilgili iki kelime edilmedi, yüzbin kişilik cemaatin hislerine tercüman olunmadı.
İlgililerin, başta sayın vali ve Müftülüğün bu konuyu düşünmelerini sessiz çoğunluk adına duyurmak istiyorum.
Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum.


Okunma : 2313

Yorumlar
AliRiza Yigit - 1 Mart 2012 Thursday

Yazilarinizi severek zevkle okumaya basladim,emeginize saglik

Yorum Gönder
Yenile