Yazılar

 Anasayfa / Yazılar / YENİDEN GÖNÜL SEFERBERLİĞİ

YENİDEN GÖNÜL SEFERBERLİĞİ

Türk bakışlı Kuran nakışlı dava kumaşını gönül gergefinde dokuma sevdasıyla yollara düşen Ülkücü vatan evlatlarına yepyeni bir görev düşüyor. Bu görev Anadolu’nun bağrından çıkmış günde beş vakit ezan sesleriyle manevî havasını teneffüs ettiğimiz, helal suyunu içip helal ekmeğini yediğimiz Türk Vatanı’na karşı bir vatan borcunun ifadesidir.

Bunun için bu vatanın helal ekmeğini yemiş, helal suyunu içmiş her Milliyetçi, mukaddesatçı memleket evlatları, köy köy kasaba kasaba dolaşmalı, Allah sevgisini, Peygamber sevdasını gönüllere nakşetmenin heyecanı ile dolup taşmalıdır.

Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat kesilmeli, İ'layi kelimetullah davasını bayraklaştırmalıdır. Bu nedenle Anadolu sathında bir gönül seferberliği başlatılmalıdır.
Türk Milleti'nin birlik ve beraberliği için sevgi ve kardeşlik ekseninde yepyeni ufuklara yelken açılmalıdır.

Müslüman Türk Milleti'nin kurtuluşu, yükselişi, huzur ve mutluluğu: Kafaları ilim ve fenle dolu, kalpleri vatan ve millete hizmet aşkıyla çarpan ahlak ve fazilet timsali imanlı bir neslin omuzları üzerinde yükselecektir.

Dosta düşmana karşı yeniden diriliş hareketi ve vatan sathında bir gönül seferberliği başlatılmalıdır. Sevgi ve muhabbetle kucaklaşmayı, kardeşçe sarmaş dolaş olmayı; Allah için bir araya gelmeyi istiyorum.

Her türlü riyadan uzak Allah'ın bahşettiği Türklük şuuruyla uyanmalı, İslam ahlak ve fazileti ile temayüz etmeliyiz. İnandığı davayı yaşayan gönül erleri olmak için Ahmet Yesevîlerin, İmam-ı Rabbanîlerin yolunda, Osman Gazilerin, Fatihlerin yolunda gitmeliyiz.

"İnnemel muminine ihvetün" Ancak müminler kardeştir, Ayet-i Kerime'sinin aydınlığında Diyarbakır'dan Edirne'ye, Edirne'den Kars'a bu sevdayı bayraklaştırmak üzere buluşma noktamız Cennet Vatan Türkiye’dir. Rengini şehitler kanından alan Ay-Yıldızlı TÜRK BAYRAĞI'nın altında elele, gönül gönüle yeniden BÜYÜK TÜRKİYE sevdasıyla uyanan gönüllere selam olsun.

Ayıdan post, Gâvurdan dost olmayacağını Türk evladı bilmelidir. Kuran sevdasıyla dolup taşan, Peygamber sevdasıyla yanıp tutuşan Müslüman Türk evladı bu şuurla Şanlı bir maziden parlak bir geleceğe ilim, irfan meşalesiyle koşmalı, Müslüman Türk Milleti’ni layık olduğu şerefli sandalyeye oturtmanın sancısını çekmelidir.

Bu memleketin helal ekmeğini yiyip, helal suyunu içen ve ihanet eden vatansızlara karşı, sevgi ve muhabbetle dolup taşan bir gençlik Türkiye’nin ümidi olacaktır. Bu gençlik kadife eldiven için çelikten bir yumruk olarak zalimin korkulu rüyası, mazlumun hamisi, vatanseverlerin dostu ve güveni olacaktır.

Kutsal değerleri alt üst olan, kimlik ve kişiliğini kaybeden bir toplum, çürümüş ve kokuşmuş insan yapısıyla karanlık bir devir yaşamakta, zihinler karmaşık bir şekilde fikri dengesini kaybetmiş durumdadır.

Millî değerlerimizi yok pahasına satıp yabancılara peşkeş çekenlere, çalıp çırpan karanlık odaklara, bölücü eşkıya sürüsünü törenle karşılayanları koruyan zihniyete karşı millî bir duruş sergilemenin zamanıdır. Bunun için bu milletin aydınlanmaya, aydınlatılmaya ihtiyacı vardır. Bu zaman çok kıymetlidir.

Yahudi hedefleri, ermeni sevdaları, Yunan idealleri Türkiye üzerinde karanlık bir bulut halinde dolaşmaktadır. Bütün bu menfur emellerin baş aktörü olan Amerikan conilerinin hedefi Türkiye’dir. Hedef Türkiye, hedef Müslüman Türk Milleti’dir. Bunu görmemek için sağır, kör ve dilsiz olmak gerekir.

Bağdat’taki katliamı, namusu kirlenen, vatanı çiğnenen insanları görmeyenler, bizi gaflete sürüklemesin. İş işten geçmeden uyanmalıyız.

Türk bakışlı Kuran nakışlı dava kumaşını gönül gergefinde dokuma sevdasıyla yollara düşen vatan evlatlarına selam olsun.
Nurullah ÖZKILIÇ

www.nurullahozkilic.com
Okunma : 1969

Yorum Gönder
Yenile