Yazılar

 Anasayfa / Yazılar / GÖNÜL TAMİRCİSİ’DEN SELAMLAR

GÖNÜL TAMİRCİSİ’DEN SELAMLAR


Her karış toprağı ecdat kanları ile sulanmış mübarek vatan topraklarının şirin bir köşesi olan Erzurum’dan dünyaya açılan bir pencere olmak üzere www.nurullahozkilic.com sitesi ile “Gönül Tamircisi” köşesinden dost gönüllerle bir araya gelme zemini bulmuş olduk.

Bir tebliğ heyecanı ve dostluk hasreti bizi bu site vasıtası ile sizlerle buluşturdu.
Yazı yazmak, fikir planında, düşünce ikliminde, gönüllerde iz bırakmak adına sevindirici bir heyecandır. Bu heyecanı ebedileştirmek, kalplerde bir fırtına koparmak mümkün olursa bu bir fethin bayramı olabilir. Bu bayramı yaşamak için önce ihlâs ve samimiyetin doruklarında Allah u Teala'ya kulluk şuuru ile yola çıkmak gerekiyor.

Her adım bir başlangıç; her iyi niyet bir zaferin müjdesidir. Tebliğ heyecanı ile kalplere girmenin, gönüllere ulaşmanın sevdasıyla dolup taşmak, karınca misali yorulmak için bir vesile aramak güzel bir başlangıç olabilir.

Allah (C.C.) muhabbetiyle dolup taşmanın, peygamber sevdasıyla yanıp kavrulmanın hasretiyle inleyen dudaklarda bir yudum su olmak, küllenmiş iman ateşinin tutuşması için bir kıvılcım olmak elimizdeyken bir kenarda kalmak sorumluluğunu kim yüklenebilir?

İslam davasının bayraklaşması, Kur'an güneşinin bütün kâinatı kuşatması için Türk bakışlı, Kur'an nakışlı dava kumaşını gönül gergefinde dokuma sevdasıyla Allah rızasına talip olmak fani bir insan için kazanılabilecek payelerin en yücesidir.

Karanlığa bir ışık yakmak, gülme bilmeyen abus çehrelerde tebessüm olmak, bir gönüle girmek, hepsinden daha önemlisi Allah'ın rızasını kazanmak bu köşenin temel gayesi olacaktır. Memleket ve milletimizin dertleri ile dertlenmek, hak ve hakikatin temsilcisi olmak hayat felsefemizin temel şartıdır.

Siyaseti hizmetin zirve noktası olarak kabul eder, politik tavırları kesinlikle reddederiz. Siyasi partileri bir vasıta, inancımızı, ülkü ve idealimizi baş tacı yaparız.
Bu hususta:

“Mevla'ya söz verdik kalu belâda
Bu yolda verilmiş ikrarımız var.
Üç günlük ömr için fani dünyada,
Kula kul olmama kararımız vardır.”
(Nurullah ÖZKILIÇ)

Yaşamanın gayesi, Allah (C.C.)a kul, Hazreti Muhammed (S.A.V.) Efendimize ümmet olmaktır. Bu bağlamda kâinat kitabını okumak için fikir planında tebliğ heyecanı ile dolup taşmak bulunmaz bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek basiretine erenlere kucak dolusu selamlar olsun.

Talihsiz insanların elinden tutmak, çaresizlerin derdine derman olmak için çırpınmalı, niyet ve hedefimizi bu zeminde şekillendirmeliyiz.

Bu vesile ile yeniden bir gönül seferberliği, yepyeni iklimlerde buluşma vasatını açıyor, içi dışı tertemiz bahtiyarlarla geleceğe kanatlanmak istiyoruz. Bu kanat açma, Kur'an diyarına, Peygamber yoluna doğru bir hicret olmalı, yüksek mefkûrelere gönül vermenin heyecanı olmalıdır.

Gayemiz, Müslüman Türk Milleti’nin birlik ve beraberliği, rengini şehitler kanından alan ay-Yıldızlı Türk Bayrağı’nın ebediyen vatan semalarında dalgalanması; imanımızın sembolü olan Ezan-ı Muhammediye’nin minarelerimizden ve gönüllerimizden eksik olmamasıdır.

Özellikle Erzurum- Hasankale’nin bir evladı olarak millî ve manevî heyecanımızı doruk noktaya çıkarmak, dertlerimizi paylaşmak, sevinçlerimizi paylaşmak adına buradayız.

Gönül Tamircisi köşesinde fikirlerin çarpışmasından doğacak hakikat ışıkları kalpleri tenvir edecek; bu ikilimde yepyeni bir aşk ve heyecanla geleceğe kanatlanmanın bahtiyarlığına ulaşacağız.

“Köşemizin adını “Gönül Tamircisi“ olarak değerlendirdik. Bakışımız, gönül penceresinden, gönül gözü ile olmalı, kalpler bu sevda ile dolup taşmalı. Çünkü dünya gözü ile her şeyi doğru görmek mümkün değildir. Kalp penceresinden kâinata ibretle bakış, Allah ve Peygamber muhabbetine giden yol için ilk adımdır.

Bu duygularla www.nurullahozkilic.com sitemizi takip eden bütün dostlara selam olsun. Özellikle Türkiye sevdası, Türkiye heyecanı bu sitede bir meltem olup esmeli, kalpler kardeş muhabbetiyle dolup taşmalıdır. Selam Müslüman Türk Milleti'ne ve bütün İslam âlemine olsun.

Vatanımız, bayrağımız, dinimiz, imanımız, milletimizin huzur ve güveni, zengin ve müreffeh bir Türkiye heyecanı, Allah’a kul, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) Efendimize ümmet olma aşkı ile www.nurullahozkilic.com özel sitemiz dost gönüllere açılan bir kapıdır. Herkesi bu haneye bekliyorum.
Allah’a emanet olun…

Okunma : 2380

Yorumlar
a uruk - 11 Mayıs 2008 Sunday

HOCAM VARLIĞINIZ YETER ALLAHA EMANET OLUN.SELAMLAR

Yorum Gönder
Yenile