Yazılar

 Anasayfa / Yazılar / AHLAKSIZLIK ŞIRINGA EDİLİYOR

AHLAKSIZLIK ŞIRINGA EDİLİYOR


Türk Milleti, sancılı günler geçiriyor. İçte ve dışta sergilenen oyunlarla Türk Milleti’nin önü kesilmek isteniyor. Kanlı ve kavgalı insanların nükseden hastalıkları kangren olmuş ve yeniden ortaya çıkmış görünüyor. Hani derler ya: “Kırk yıllık yani olmaz kani.“

Her karış toprağı ecdat kanlarıyla sulanmış olan bu vatan topraklarında öz be öz Türk evlatları, Necip Fazıl’ın deyimiyle “Parya“ konumuna düşürülmek isteniyor. Müteşebbis Türk İşadamlarının Anadolu’yu ayağa kaldıracak bir aşk ve heyecanla ortaya çıktıklarını görmüş olmaktan mutluluk duyan yüce milletimizin ümitlerini karartmak isteyen bir takım ne idüğü belirsiz kişiler bu gelişmelere gölge düşürmek istemektedirler.

Her türlü beşinci kol faaliyetleri ile çeşitli mekânlarda ortaya çıkan bu zihniyet, millî ve manevî değerlerimizi alt üst ederek kimliksiz ve kişiliksiz bir nesil yetiştirmenin plânlarını yapıyor, inandığı davanın misyonerliğini yaparak gençliği yozlaştırmak istiyor.

Haçlı savaşları ile yok edilmek istenen Türk Milleti, her devirde düşmanın amansız takibi altına alınmıştır. Çanakkale Savaşları, İstiklâl Savaşları hep bu hesapların neticeleri değil mi? Bunlar tutmadı, Allah’a şükür. Bu millet imanıyla destanlar yazdı, vatan sevdası uğruna yalnız Çanakkale’de 253 000 küsur evladını şehit verdi.

12 Eylül 1980‘den önce kızıl komünistler yerli işbirlikçilerini de bularak bu cennet vatanı kan gölüne çevirdi. Ancak, tertemiz vatan evlatlarının imanlı göğüsleri ile karşılaştı ve hüsrana uğradılar. Düşmanın amansız takibi durmadı, PKK denen bir ermeni uşağı, dinsiz bir eşkıya grubunu Türk Milleti’nin başına musallat ettiler.

İçte ve dışta yaşanan bu talihsiz tablolar yıllar yılı devam etti, devam etmeye de kararlı görünüyor. Unutulmamalıdır ki bu hain düşmanlar, Türk Milleti’ni tarih sahnesinden silene kadar düşmanlıklarını sürdüreceklerdir.

Bugünlerde Türkiye’de iç karışıklığı adeta körükleyen bir manzara ile karşı karşıya bulunmaktayız. İhanet ve küfür dolu saldırılar; millî ve manevî değerlerimizi, iffet ve hayâmızı yok etmeye çalışan sinsi bir tehlike ile burun burunayız. Başörtüsü çıkmazı, mukaddes değerlerimize hakaretler, bölücülük, karanlık bir hava estirmek isteyen yerli ve yabancı uşaklar.

Gün geçmiyor ki, televizyon ekranlarından, gazete sahifelerinden, dine, imana küfredilmesin, Müslümanlar aşağılanmasın. Öyle bir çifte standart var ki, adeta ahlâksızlık genç dimağları zehirlemekte, beyinler yıkanmaktadır. Her gün televizyonlar birtakım hediyelerle insanları ekrana mahkûm edip iffet ve ahlâk adına ne varsa tahrip ediyor. Yatak odasında dahi giyilemeyecek kıyafetlerle çırıl çıplak kadınları seyretmeye mecbur bırakılan Türk Milleti’nin iffet ve hayâsı ile oynanmakta, millî kültürümüz tahrip edilmektedir.

Yıllardan beri bir din haline gelen, putlaştırılan ahlâksızlık ile nesiller uyuşturulmaktadır. Seviyesiz ve terbiyesiz hareketlerle Türk Gençliği bir rezaletin içene doğru sürüklenmektedir.

Birisi bir televizyon ekranından:“Ahlâklı olun, edepli, terbiyeli olun, annenizin, babanızın elini öpün; çalışkan olun, Türk vatanına sahip çıkın.“ derse bu irtica sayılır. Allah’a ve peygambere tabi olun, iyi insan iyi vatandaş olun derse, mürteci sayılır.

Hele hele okulda okumak, ilim ve irfan yolunda koşmak isteyen bir kız, başını örterse... Allah göstermesin vatan elden gidiyor, devlet elden gidiyor, diye içki masalarında mıncıklanmış ahlâk fukaraları hemen sokağa dökülüverir. Bu rezillikleri işleyip içki, kumar, esrar ve eroin bataklıklarında her türlü rezaleti sergileyenler memleketin sahibi gibi takdim edilmeye çalışılıyor.

Şimdi ahlâksızlık, iffetsizlik pompalayanların yetiştirdikleri gençliğin yaptığı rezaletleri artık sağır sultanlar bile gördü de, içimizdeki kuş beyinliler hala göremedi... Ahlaksızlık, hırsızlık, kapkaç, uyuşturucu kurbanları ve oturduğu dalı kesen vatan hainleri hangi birini sayalım.

Televizyonlarda ve gazetelerde yapılan iş, ahlaksız bir nesil yetiştirmek, ülküsü ve vatan sevdası olmayan bir toplum meydana getirerek Türk Milleti’ni yok etmektir. Bu ahlâk yoksulu, his yoksulu vampirlere rahmetli Akif’in diliyle seslenmek istiyorum:

Şark’a bakmaz, Garp’ı bilmez, görgüden yok vayesi,
Bir kızarmaz yüz, yaşarmaz göz bütün sermayesi.”

Bu, vatan düşmanları sinsice bu milletin ahlâkı ile oynamakta, her türlü kepazeliği mubah saymaktadır. Amma iffetli, edepli, terbiyeli bir bacımı gördüğünde cin çarpmışa dönmektedir. Yine rahmetli Akif, bu insanlık müsveddeleri için bakınız ne kadar ibretli sözler söylemiş...

Kızımın iffeti batmakta rezilin gözüne,
Acırım tükürüğe billahi, tükürsem yüzüne...
Ey vatansız derbederler, ey deni kundakçılar,
Milletin az çok duran bir dini, bir de namusu var.
Ey hayâ namında bir hissin vücudundan bile,
Pek haberdar olmayan yüzsüz, hayâsız! Bak hele!

Bu milletin iffeti ile oynayan leş kargalarına mutlaka dur denilmeli. Asıl gerici, asıl mürteci olan bu ahlak düşmanlarının binlerce masum çocuğun kanına daha girmeden devlet devletliğini ortaya koymalıdır. Hükümet üzerine düşeni yapmalıdır.

Millî ve manevî değerlerine bağlı, kafaları ilim ve fenle dolu, kalpleri vatan ve millete hizmet aşkıyla çarpan ahlak ve fazilet timsali imanlı, milliyetçi, bilgili ve çalışkan vatan evlatları yetiştirmenin heyecanını duymalıdır.

Okunma : 2014

Yorumlar
ilbilge - 1 Ocak 1 Monday

Cok guzel bir yazı olmus...Okurken tuylerim diken diken oldu.. Dilerim bu yazılar belirli bir kesimle sınırlı kalmaz, herkese ulasır. Ola ki o kesimlerde milliyetcilik ve ummetcilik bilinci uyanır. Emeginize ve yureginize saglık.. Tesekkurler

fatih yıldırım - 1 Ocak 1 Monday

öncelikle bu etkileyici yazınız için teşekkür eder, bilgi çağında bu tür sitelere ihtiyacı dile getirmek isterim. Her nekadar bu tarih bilincinden yoksun vatansızlar anlamsız bir derde düşmüş olsalarda bizler bilirizki ecdad kanıyla sulanmış vatanımızda onlara dur diyecek efeler dadaşlar yiğidolar zeybekler gakkoşlarda vardır elbet. saygılarımla

Yorum Gönder
Yenile