Yazılar

 Anasayfa / Yazılar / Oynama Sırası Bize Geliyor

Oynama Sırası Bize Geliyor

Türkiye, bölücü eşkıya sürülerine karşı karda, kışta, kıyamette destanlar meydana getiren Kahraman Türk Askeri'nin yeniden yazdığı tarihin haklı gurunu, sevincini yaşıyor. Dostlarının güven kaynağı, düşmanlarının korkulu rüyası olan Türk Ordusu, dünyanın bir numaralı ordusu olduğunu yine gösterdi. İlmi, irfanı, bilgisi, teknolojisi, kahramanlık ve cesareti ile işte Türk Milleti ve Şanlı Türk Askeri budur, dedirtti.

Bu ordu, dünyada mazlum milletlerin ümidi, zalimlerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Türk askerinin dehası neticesinde şunu görüyoruz ki bu kahraman Türk Askeri, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Yemen'de ne ise, Kıbrıs'ta ne ise şimdi yine aynı, değişen bir şey yok.

Asrın teknolojisine uyum sağlamış, yüksek bilgilerle donatılmış, kabına sığmayan iman selinin dolup taştığı bu asker, Türk Askeri'dir. Ve vatanın her karış toprağında şehitlerin mübarek kanı vardır.

Şairin:
”Evliya yurdu bu yer şüheda burcu vatan,
Bir yıkık kubbesinin üstüne Mevla titrer.”

Bu cennet vatan uğruna canımız feda olsun. Rengini şehitler kanından alan Ay-Yıldızlı Türk Bayrağı ebediyen semalarda dalgalanacak, imanımızın sembolü olan Ezan-ı Muhammediye minarelerden eksilmeyecektir. Türk Vatanı ebed-müddet kıyamete kadar payidar kalacaktır.

İşte bunun teminatı Kahraman Türk Askeri'dir. Hayatlarının baharında şahadet şerbeti içen ölümsüz Mehmetlere selam olsun. Allah ordumuzu her zaman ve her yerde muzaffer eylesin.
Bu şanlı destanın kahraman yiğitleri aslanlar gibi çarpışırken bu milletin helal ekmeğini yiyip, helal suyunu içen ve bu millete ihanet edenlere yazıklar olsun.

Türk Milleti dualı bir millettir. Bu millet Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimiz'in methiyesine mazhar olmuş bir millettir. Bu millete ihanet eden belasını bulacaktır, Kahraman Türk Askeri'nin çelik yumruğu altında pestil olacaktır. Tarihte bu millete ihanet edenler iflah olmadı, olmayacaklar…

Bu ihanet şebekelerine çanak tutan alçaklar şunu bilmelidir ki “ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ”

Bugün birlik zamanı, birlik günüdür. Millet olarak seher vakitlerinde Allah'a el açalım Kahraman Türk Askeri'ne dua edelim. Duamız, canımız, malımız ve her şeyimiz Türkiye için, vatanımız için, bayrağımız ve Kuran'ımız içindir.

Diyarbakırlı Mehmet ile Rizeli Hasan, Edirneli Ömer, Erzurumlu Ahmet, İzmirli İbrahim, yediden yetmişe bütün Türkiye, hepimiz askeriz, cephe için hazırız.

Bu milletin ekmeği ile semiren, palazlanan ve şimdi anıranlara bir misalle seslenmek istiyorum:

Bir eşek ile bir deve bir kervanda yıllarca yük taşımışlar. Ayakları yara olmuş, perişan olmuşlar.
Nihayet bir gün bir eşkıya kervanı basmış, talan etmiş. Derken bu eşekle deve, kaçmışlar bir mağarada gizlenmişler.
Bu mağarada kalıp çayır çimen otlanıp rahat etmişler. Yani, semirmişler, yemişler, içmişler…

Yine bir gün bir çıngırak sesi gelmiş, oradan bir kervan geçiyormuş. Eşek bu sesi duyunca, ben anıracam demiş!
Deve demiş ki sakın anırma! Duyarlar, gelir bizi götürür, üzerimize yük yüklerler. Perişan oluruz, bak ne güzel yiyip içiyoruz, rahatça yaşıyoruz. Yapma, sakın anırma!

Eşek, yok, ben anıracam, demiş. Ve eşek sesi ile anırmış… Oradan geçen kervan sahipleri bakmışlar ki bir eşek sesi… Gitmişler eşekle deveyi alıp üzerlerine yükleri vurmuş, ora senin bura benim, derken… Eşeğin ayakları yara olmuş, sırtı yara olmuş, perişan olmuş. Kervan sahibi bakmış ki bu eşek artık yürüyemiyor.
Eşeği devenin sırtına yüklemiş, belli bir yere kadar götürsün de tedavi edelim, diye düşünmüş. Kervan giderken eşek devenin sırtında inilti ve sızılar içerisinde kıvranmaya başlamış.

Bir uçurumun kenarına gelince, deve, eşeğe demiş ki: Ben oynayacağım! Bunu duyan eşek, aman ne yapıyorsun! Aşağısı uçurum, sakın oynama… Deve demiş ki ben bir zamanlar sana dedim ki anırma, rahatlık seni rahatsız etmişti... Sen anırdın… Şimdi sıra bende. Ben de oynayacağım, demiş. Tabiî ki oynamış! Eşek uçurumdan aşağıya yuvarlanınca geberip gitmiş!...

Şimdi ben de diyorum ki: Ey anıranlar! Ey bu vatanın ekmeğini yiyip semirenler! Ey bu kutsal vatan topraklarını kirletenler!
Oynama sırası bize geliyor, haberiniz olsun!Okunma : 2169

Yorumlar
ARİF URUK - 1 Ocak 1 Monday

"VATANIMIZA,MİLLETİMİZE HAİNLİK YAPAN İNSANLARIN BU VATANDA YERİYOK.BUNU BÖYLE BİLSİNLER.ONLAR KENDİLERİNE BAŞKA ÜLKE ARASIN,BİZ VATANIMIZI KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR SAVUNACAK KADAR HER AN HAZIRIZ.KİMSENİN BUNDAN ŞÜPHESİ OLMASIN....HOCAM ALLAHA EMANET OLUN.

Yorum Gönder
Yenile