Yazılar

 Anasayfa / Yazılar / Yeniden Gönül Gönüle

Yeniden Gönül Gönüle

Uzun zamandan beri Erzurum ve Hakikat Gazetelerindeki yazılarıma ara vermiştim. Şimdi, “nurullahozkilic.com” internet sitesi ile “Gönül tamircisi” köşesinden yeniden dostlarla buluşma zemini bulmuş olduk.

Yazı yazmak, fikir planında, düşünce ikliminde, gönüllerde iz bırakmak adına sevindirici bir heyecandır. Bu heyecanı ebedileştirmek, kalplerde bir fırtına koparmak mümkün olursa bu bir fethin bayramı olabilir. Bu bayramı yaşamak için önce ihlâs ve samimiyetin doruklarında Allah u Teala'ya kulluk şuuru ile yola çıkmak gerekiyor.

Her adım bir başlangıç; her iyi niyet bir zaferin müjdesidir. Tebliğ heyecanı ile kalplere girmenin, gönüllere ulaşmanın sevdasıyla dolup taşmak, karınca misali yorulmak için bir vesile aramak güzel bir başlangıç olabilir.

Allah (C.C.) muhabbetiyle dolup taşmanın, peygamber sevdasıyla yanıp kavrulmanın hasretiyle inleyen dudaklarda bir yudum su olmak, küllenmiş iman ateşinin tutuşması için bir kıvılcım olmak elimizdeyken bir kenarda kalmak sorumluluğunu kim yüklenebilir? Allah u Teala'nın verdiği nimetlerin şükrü, İslam davasının bayraklaşması, Kur'an güneşinin bütün kâinatı kuşatması için Kur'an bayrağını açmak, biz faniler için kazanılabilecek payelerin en yücesi olsa gerek.

Karanlığa bir ışık yakmak, gülme bilmeyen abus çehrelerde tebessüm olmak, bir gönüle girmek, hepsinden daha önemlisi Allah'ın rızasını kazanmak bu köşenin temel gayesi olacaktır. Memleket ve milletimizin dertleri ile dertlenmek, hak ve hakikatin temsilcisi olmak hayat felsefemizin temel şartıdır.

Siyaseti hizmetin zirve noktası olarak kabul eder, politik tavırları kesinlikle reddederiz. Siyasi partileri bir vasıta, inancımızı, ülkü ve idealimizi baş tacı yaparız.

Bu hususta:

“Mevla'ya söz verdik kalu belâda,
Bu yolda verilmiş ikrarımız var.
Üç günlük ömr için fani dünyada,
Kula kul olmama kararımız var. “

(Nurullah ÖZKILIÇ)

Yaşamanın gayesi, Allah (C.C.)a kul, Hazreti Muhammed (S.A.V.) efendimize ümmet olmaktır. Bu bağlamda kâinat kitabını okumak için fikir planında tebliğ heyecanı ile dolup taşmak bulunmaz bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek basiretine erenlere kucak dolusu selamlar olsun.

Talihsiz insanların elinden tutmak, çaresizlerin derdine çare olmak için çırpınmalı, niyet ve hedefimizi bu zeminde şekillendirmeliyiz.

Bu vesile ile yeniden bir gönül seferberliği, yepyeni iklimlerde buluşma vasatını açıyor, içi dışı tertemiz bahtiyarlarla geleceğe kanatlanıyoruz. Bu kanat açma, Kur'an diyarına, Peygamber yoluna doğru bir hicret olmalı, yüksek mefkûrelere gönül vermenin heyecanı olmalıdır.

Fikirlerin çarpışmasından doğacak hakikat ışıkları kalpleri tenvir edecek; bu ikilimde yepyeni bir aşk ve heyecanla geleceğe kanatlanmanın bahtiyarlığına ulaşacağız.

Sitemizin adı: nurullahozkilic.com, köşemizin adını “GönülTamircisi“ olarak değerlendirdik. Bakışımız, gönül penceresinden, gönül gözü ile olmalı, kalpler bu sevda ile dolup taşmalı. Çünkü dünya gözü ile her şeyi doğru görmek mümkün değildir. Kalp penceresinden kâinata ibretle bakış, Allah ve Peygamber muhabbetine giden yol için ilk adımdır.

Bu duygularla sitemizi takip eden bütün dostlara selam olsun. Selam Müslüman Türk Milleti'ne ve bütün İslam âlemine olsun.


Okunma : 1982

Yorumlar
İHSAN GÜNDOĞDU - 1 Ocak 1 Monday

NURULLAH ABİ YOĞUNLUKTAN DOLAYI SİTENİZİ ANCAK ZİYARET EDEBİLDİM.FİKİRLERİNİZ DAHİLİNDE HERŞEY ÇOK GÜZEL OLMUŞ.YÜREĞİNİZE SAĞLIK.ZATEN SİZLEREDE BÖYLE ÇOK YÖNLÜ BİLGİ AKTARIMIYLA BİZLERİN VE YÜCE TÜRK MİLLETİNİN AYDINLATILMASI ANCAK SİZLERE YAKIŞIR.KALBENA DUYGULARIMLA SELAM VE SAYGILARIMI SUNARIM.

Ruhi GÜNDOĞDU - 7 Ekim 2008 Tuesday

Sitenizi okudum,çok beğendim. Çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım.
R.GÜNDOĞDU

Sayım Hoca - 1 Ocak 1 Monday

Ben Sayım Hoca beni aramıştınız ve arapça yazılarımdan bahs etmiştınız
hakkınızda bir takım bilgiler aldım yapmış olduğunuz güzel eserler sizi ilel ebed yaşatacaktır, saygılarımla

a.kerim gözeler - 1 Ocak 1 Monday

Hocam sitenizi inceledim çok güzel olmuş, tebrikler, teşekkürler, çok faydalı olacağına inanıyor, saygılar sunuyorum.

bahattin - 1 Ocak 1 Monday

Saygıdeğer Hocam, sitenize ilk defa giriyorum. Bu vesile ile hayırlara vesile olmasını diliyorum Yüce Rabbimden.
Gönül gözü açık, yaşamını idealleri ve inancı ile yaşayan bir ağabeyim olarak varlığınızla hep yakınımda büyük bir değerim ve sadık bir dostum var diye kendimi emin olarak hissedeceğim.
Hayata bakış açınız islamın çizgisiyle kendini bulmuş. Rabbin mücalelerinizde önünüze çıkacak tüm engelleri kaldırıp işinizi asan, akibetlerimizi hasan eyleye.
Selam ve saygılarımla.
Bahattin Kızılkaya

Yorum Gönder
Yenile